Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İlçe müdürlüklerimiz de GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtlarımız başladı.

Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, vatanını milletini seven hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli seven elit sporcular yetiştirip uluslararası alanda üstün başarılar elde edebilecek yetenekli sporcular yetiştirilmesi amacıyla GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtlarımız başlamıştır.

İl Müdürü Muhsin Özdemir; Çocuklarımız ve gençlerimiz için tatil dönemi başlayacaktır. Tatilde zamanlarını antrenörlerimiz eşliğinde en iyi şekilde değerlendirmeleri için velilerimize seslenen Özdemir, çocuklarımız ve gençlerimizin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak mükemmel bir fırsat olan yaz spor okullarımız binlerce çocuğumuza hizmet verecek şekilde planlanmıştır.

Çocuklarımızın daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması için Ülkemizde bütün illerde olduğu gibi ilimizde de özel sporcularımız dahil olmak üzere farklı branşlarda açılacak olan yaz spor okullarımız 22 Haziran’da başlayacak olup 5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz faydalanacaktır. Velilerimizden; çocuklarımıza kayıt yaptırma konusunda öncülük ederek, çocuklarımızın sporu sevmeleri hayatlarında mutlaka spor olmasını sağlamamız adına tüm çocuklarımızı ve halkımızı tesislerimize davet ediyoruz.” dedi.

2024 yılı GSB Spor Okullarımızda Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Özel Sporcular, Satranç, Spor Tırmanışı, Su Topu, Taekwondo, Tenis, Voleybol ve Yüzme spor dallarında faaliyet gösterilecektir. GSB Spor Okullarına 5-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimiz e-Devlet/Spor Bilgi Sistemi (https://www.turkiye.gov.tr/gsb-spor-bilgi-sistemi) üzerinden online olarak kayıtlarını yaptırabileceklerdir. 

MÜRACAAT NOKTALARI:

- Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü (Damat İbrahim Paşa Spor Salonu) 0384 213 13 38

- Çok Amaçlı Spor Salonu(2000 Evler) 0384 215 07 33

- Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri