06 Temmuz 2024 tarihinde Slovenya'da yapılacak olan Balkan atletizm şampiyonası 1500 metre de ülkemizi temsil edecek olan Nevşehirli Milli Atlet Mert Hanifi Odacı bugün Slovenya'ya hareket etti. Uzun süredir Erciyes kamp eğitim merkezinde kampta bulunan sporcumuz altın madalya için koşacak.

Slovenya'dan döndükten sonra ise 18 temmuz 2024 tarihinde ise Avrupa yıldızlar şampiyonası içinde bu kez Slovakya'ya gidecek.

6 yıldır atletizm yapan 18 yaşında ki milli sporcumuz Mert Hanifi Odacı, ilk kez milli takım tecrübesi yaşayacağı için hem çok mutlu hemde çok heyecanlı olduğunu ifade etti.

Balkan atletizm şampiyonası için hazırlık döneminde çok çalıştığını ifade eden Nevşehirli Milli sporcumuz Odacı, "Ay Yıldız forma ile başarı elde edeceğine inandığını söyleyerek bu aşamaya gelememde büyük emekleri olan antrenörlerim Resul Köstekçi ve Hakan Köstekçi ile annem ve babama çok teşekkür ediyorum" dedi.

Mert Hanifi Odacı ile birlikte Nevşehir'den milli sporcu sayısı 12 oldu.

Nevşehirli Milli Atletimiz Mert Hanifi Odacı ve Şampiyon Antrenörleri Resul Köstekçi ve Hakan Köstekçi'yi tebrik ediyoruz.