Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Karate branşındaki sporcularımızdan Nurdamla Atıcı, Nursena Atıcı, Baran Çanak ve Antrenörümüz Hüsame Özmen Türk Karate Milli Takımı adına 07 – 10 Aralık 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Venedik şehrinde düzenlenecek olan WKF Karate1 Youth League (Dünya Karate Gençlik Ligi) Müsabakalarına katılacak.

Nurdamla Atıcı, Nursena Atıcı, Baran Çanak ve Milli Takım Antrenörümüz Hüsame Özmen, şampiyonaya katılmak için Nevşehir’den ayrılmadan önce Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’i ziyaret etti. İl Müdürü Özdemir, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Karate takımından sporcuların Milli Takıma seçilmelerinden dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirerek, sporcuların Milli Takıma seçilerek WKF Karate1 Youth League (Dünya Karate Gençlik Ligi) Müsabakalarına katılmasında büyük emeği bulunan Milli Takım Antrenörü Hüsame Özmen’e teşekkür ederek sporcularımız Nurdamla Atıcı, Nursena Atıcı, Baran Çanak’a ise İtalya’nın Venedik şehrinde düzenlenecek olan şampiyonada başarılar diledi.

İl Müdürü Özdemir, ziyarette yapmış olduğu konuşmasında ayrıca şunları dile getirdi: “İlimizde sporun ve sporcunun gelişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde onlarca spor branşında ileride çok başarılı olacaklarına inandığımız çok sayıda yetenekli genç sporcularımız bulunuyor. Sporcularımız, gelişimlerini devam ettirmeleri için müdürlüğümüz bünyesinde uzman antrenörlerimizle çalışmalarına devam ediyorlar. Bizde yine sporcularımızın ileride başarılı olmaları için elimizden geldiğince destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Bugün Nurdamla Atıcı, Nursena Atıcı ve Baran Çanak ilimizi Milli Takımda U21 kategorisinde temsil ederek ülkemiz adına yarışacak. Sporcumuza katılacak olduğu şampiyonada başarılar diliyorum. İlerleyen yıllarda ilimizden Milli Takımlarda Nevşehir’imizi ve Ülkemizi başarı ile temsil edecek sporcuların yetişeceğine eminim.” dedi.