Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Genç Ofis’te gençlerin kültürlerarası farklılıkları keşfetmesi, gençlerimizin geniş bir dünya görüşüne sahip olmasının sağlanması, Türk ve Dünya kültürünün tanınması ve tanıtılması, farklı ülkelerden ülkemize eğitim almak için gelen üniversiteli gençlerin üniversiteye ve ülkemize uyumlarının sağlanması amacıyla Uluslararası Öğrenci Topluluğu üyesi olan Afganistan, Kırgızistan, Kazakistan, Somali ve Sudan uyruklu öğrenciler kendi kültürlerini tanıtmak amacıyla ülkelerini, yemeklerini, müziklerini, danslarını sergilemek adına Genç Ofis’i birlikte karnavala dönüştürdüler.

Birbirlerinin farklı lezzetteki yemeklerini tadan, danslarını izleyen, yöresel kıyafetlerini gören gençler ve misafirler farklı kültürleri keşfetmiş oldu. Kültür Buluşmalarına NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akpınar, İl Göç İdaresi Müdürü Enver Tütel, öğrenciler ve misafirler katıldı.

Bu renkli etkinliğe katkı sağlayan Uluslararası Öğrenci Topluluğu’na teşekkürlerini ileten, yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileyen ve kurumumuzun sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerinden bahseden Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir şu ifadeleri kullandı; “Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında yaptığımız bu etkinlikle, farklı kültürdeki gençlerimizin birbirine daha çok ısınmalarını ve birbirlerini daha iyi tanıyabilmelerini amaçladık. Yabancı uyruklu gençlerin yöresel kıyafetleri, kültürel aksesuarları, yemekleri, müzikleri ve dansları hepimizi çok etkiledi. Farklı kültürdeki gençlerimizi aynı bahçenin farklı çiçeklerine benzetiyorum. Bu özel gün için emeklerinden dolayı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine, Uluslararası Öğrenci Topluluğu’na, Gençlik Merkezimizdeki ekip arkadaşlarıma ve gönüllü gençlerimize teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.