Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve büyük bir bölgeyi etkileyen depremin yaralarının sarılması için devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmuştur. Bakanlığımız da depremin ilk anından itibaren tüm birimleriyle teyakkuz halinde gerekli çalışma ve faaliyetleri ivedilikle hayata geçirmiştir.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremin ardından Yurtlarımızda konaklayan depremzede çocuklarımıza çeşitli branşlarda sportif faaliyetler her gün düzenlenerek hem depremin psikolojik etkilerini azaltmak hem de ilgi duydukları alanlarda yeteneklerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

İl Müdürü Muhsin Özdemir, "Vatandaşlarımızın üzerindeki depremin psikolojik etkilerini en aza indirmek için, Nevşehir’e gelen ve Yurtlarımızda konaklayan depremden etkilenen çocuklarımıza İl Müdürlüğü olarak fiziksel spor aktiviteleri düzenliyoruz. Sportif faaliyetler çocuklarımızın hem gelişimi hem de sosyalleşmeleri için çok önemli. Sporun iyileştirici ve birleştirici gücüne ihtiyacımız var, bu açıdan özellikle bu süreçte çocuklarımızın toplumsal ve sosyal açıdan gelişimlerini sağlamak için gerek psikolojik destek ve rehberlik konusunda gerek sportif aktivitelerde her türlü imkanı sunmaya çalışıyoruz.” dedi.