Yönetim

Nevşehir Valisi
 İnci SEZER BECEL

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Vali İnci SEZER BECEL, 1993 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 1994 yılında Ordu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.
       
Antalya- Finike Kaymakam Refikliği, Rize-Kalkandere İlçesi ve Nevşehir-Acıgöl İlçesi Kaymakam Vekillikleri görevlerinde bulunduktan sonra, 1995-1996 yılları arasında sekiz ay süre ile İngiltere’nin Bournemouth kentinde İngilizce dil eğitimi ile İngiliz Genel ve Mahalli Yönetimiyle ilgili eğitim çalışmalarında bulunan SEZER BECEL, 1997 yılında staj programını başarı ile tamamlayarak Konya’nın Çeltik İlçesi Kaymakamlığına atandı. Sonra sırası ile; 1999-2001 yıllarında Adıyaman-Tut İlçesi Kaymakamlığı, 2001-2006 yılları arasında Nevşehir-Gülşehir İlçesi Kaymakamlığı, 2006-2011 yılları arasında Malatya Vali Yardımcılığı, 2011-2015 yılları arasında İzmir-Çeşme İlçesi Kaymakamlığı, 2015-2020 yılları arasında İstanbul-Çatalca İlçesi Kaymakamlığı görevini yaptı. 2009 yılında birinci sınıf Mülki İdare Amirliğine ayrılmıştır.
 
09.06.2020 tarih ve 274 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Nevşehir Valiliğine atanan İnci SEZER BECEL 17.06.2020 tarihinde görevine başlamıştır.
 
Yüksek Lisansını İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış olup, Siyaset ve Sosyal Bilimler programında doktorasına tez aşamasında devam etmektedir.
 
Evli ve bir çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 
Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü
 Muhsin ÖZDEMİR


 

Nevşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesinden mezun olup 1999 yılında Kocaeli'nde öğretmenlik mesleğine başladı.2001 yılından itibaren ilimiz Nevşehir’de çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı.04.05.2020 tarihi itibariyle Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başladı.

Ortaokul yıllarından itibaren aktif olarak sporun içinde oldu. İlimizde uzun yıllar boyunca Nevşehir spor forması giyen ÖZDEMİR, birçok takımda da başarılı bir sporculuk kariyeri yakaladı. Spor kariyerinde 13 defa il şampiyonluğu,1 defa 3.lige yükselme maçları şampiyonluğu,1 defa nike halı saha ligi bölge şampiyonluğu yaşayan ÖZDEMİR, ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlarca düzenlenen futbol, voleybol ve hentbol branşlarında da şampiyonluklar yaşadı.

Kapadokya Tv Geleneksel Kurumlar arası futbol turnuvası, Kapadokya Cup Ulusal Veteranlar turnuvası, Geleneksel Kaymakamlık Ligleri, Acıgöl İlçesi Kaymakamlık ligleri, Uluslararası Antalya Masterlar Cup turnuvası gibi sporla ilgili birçok organizasyonda aktif olarak görev aldı.

Nevşehir’in ilk ve tek sporla ilgili yazılı kaynağı olan Nevşehir Spor Ansiklopedisi Kitabının hazırlanmasında danışman olarak görev yaptı.

Kapadokya Tv de Nevşehir’de yaşanan spor olaylarının değerlendirildiği Spor Panorama adlı haftalık bir canlı yayın programının yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. Çeşitli yerel gazete ve internet sitelerinde spor köşesi yazdı.

Nevşehir’de bir ilk olan Kapadokya Oryantring ve Gençlik Spor Kulübünün kurucu başkanlığını yaptı, yine Tepeköy İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübünün kurucu başkanlığını yaptı.

Acıgöl İlçesinde uzunca bir süre fahri olarak Acıgöl İlçesi Gençlik Spor Müdürlüğü görevini yaptı.

Yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda Takdir belgesi, Başarı belgesi ve aylıkla ödüllendirme gibi ödüller alan Muhsin ÖZDEMİR evli ve 3 çocuk babasıdır.