Milli Sporcumuz Şaziye Erdoğan Avrupa Şampiyonu Oldu

  39 ülkeden 326 sporcunun katıldığı 100.yılı Arnavutluk-Tiran’da düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası organizasyonun ilk gününde kadınlar 45 kilo kategorisinde mücadele eden Milli Sporcumuz Şaziye Erdoğan koparmada 73, silkmede 90 toplamda ise 163 kiloluk dereceleriyle 3 altın madalya alarak Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

  Haberi Oku

  3x3 Sokak Basketbol Turnuvası Sona Erdi

  Sporun tabana yayılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, yetenek taraması ve spora yönlendirme projesinin desteklenmesi vb. amaçlarla düzenlenecek olan 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası tamamlandı.

  Haberi Oku

  Nevşehir "Güneşe Yolculuk Tematik Gençlik Kampları" Başladı

  Gençlik Merkezleri; gençlerin serbest zamanlarının değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek, gençlerin gelişimine katkıda bulunmak, gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak, gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek ve gençlerin çeşitli aktiviteler içinde yer alarak sosyal beceriler kazanabilmesi ve paylaşımlarda bulunabilmeleri amacıyla sanatsal, sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetler ile tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve sportif faaliyetleri düzenleyen merkezlerdir.

  Haberi Oku

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde '12. Spor Şenlikleri' Başladı

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu sene 12’incisi düzenlenen “Spor Şenlikleri” yapılan törenle başladı.

  Haberi Oku

  3x3 Sokak Basketbol Turnuvası Başladı

  Sporun tabana yayılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, yetenek taraması ve spora yönlendirme projesinin desteklenmesi vb. amaçlarla düzenlenecek olan 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası başladı.

  Haberi Oku

  Badminton Sporcularımız Analig'de Çeyrek Finale Yükseldi

  20-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Badminton Grup Müsabakaları Sivas’ta düzenlendi.

  Haberi Oku

  Turgay Coşkun ile Memleket Türküleri Konseri Ertelenmiştir

  26 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 20.00’da düzenlenmesi planlanan Çınaraltı Gençlik Söyleşileri “Avaz Memleket Türküleri” konseri Kuzey Irak'ta devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehitlerimizin olması ve Ülke olarak yaşadığımız derin acı sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

  Haberi Oku

  Nevşehir'li Sporcularımız Balkan Şampiyonasına Damga Vurdu

  Türkiye Dağcılık Federasyonunun (TDF) düzenlediği 2022 Balkan Spor Tırmanış Şampiyonası, Aydın'da yapıldı. Efeler Belediyesi Tırmanış Kompleksi'nde gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan'dan toplam 81 sporcu katıldı.

  Haberi Oku

  Turgay Coşkun ile Memleket Türküleri Konseri Düzenlenecektir

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çınaraltı Gençlik Söyleşileri kapsamında “Avaz Memleket Türküleri” programında sanatçı Turgay Coşkun Nevşehir’de gençlerle buluşacak.

  Haberi Oku

  "Merkezim Her Yerde" Projesi Kapsamında Damat İbrahim Paşa Ortaokulundaydık

  Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak “Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında Damat İbrahim Paşa Ortaokulunda öğrencilerimizin okula keyifle devam etmesi, kaygılarının azalması ve sporla tanışmaları için çeşitli etkinlik düzenledik. Etkinliğe İl Müdürü Muhsin Özdemir, Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Yüzer, Antrenörler, Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençlerimiz katıldı.

  Haberi Oku

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası Düzenlendi

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Çok Amaçlı Spor Salonunda Satranç Turnuvası düzenlendi.

  Haberi Oku

  Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu İlimiz'i Ziyaret Etti

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" kutlamaları kapsamında Kapadokya'da gençlerle balon turuna katıldı.

  Haberi Oku

  Atletizm Sporcumuzdan Türkiye Şampiyonluğu

  21-22 Mayıs 2022 tarihinde Okul Sporları Gençler Atletizm Türkiye Birinciliği müsabakaları Kayseri’de düzenlendi.

  Haberi Oku

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 103.Yılında İlimizde Coşkuyla Kutlandı

  Her yıl olduğu gibi bu yılda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlamalar coşku içerisinde gerçekleştirildi. Açık havada yapılması planlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları hava muhalefeti nedeniyle Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

  Haberi Oku

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Araç Korteji Düzenlendi

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla araç korteji düzenlendi. Big Bus ve resmi araçların yaptığı korteje polis, ambulans, jandarma ve afad ekipleri başta olmak üzere resmi kurumların araç ve personelleri katıldı.

  Haberi Oku

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Töreni ile Başladı

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER